Семінар «Виставка як освітній інструмент. Уроки трагедій ХХ століття в сучасній Україні. Спроби осмислення». Реліз

Семінар «Виставка як освітній інструмент. Уроки трагедій ХХ століття в сучасній Україні. Спроби осмислення»

Під такою назвою 6-8 лютого у Тернополі за сприяння Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Нідерландів відбувся семінар для педагогів області. В перший день з нами працював викладач Харківського університету відомий філософ і богослов Олександр Філоненко. Ним були прочитані лекції «Голоси історії. Педагогіка уособлення», «Над водоспадом. Осмислення досвіду трагедії ШОА сьогодні», «Шляхи подолання насильства: від перемир'я до примирення». Крім цього лектор вів мову про пошук сучасних освітніх методів, зокрема ділився досвідом розробки концепції Біотехнологічного ліцею «Радовель» на Житомирщині.

Впродовж двох наступних днів директор Інституту Юдаїки Юлія Смілянська провела з нами такі цікаві тренінги як (назви «говорять» самі за себе): «Сходинки толерантності», «Вибір», «Стереотипи», «Як працює пропаганда», «Права людини». Крім цього ми слухали лекції: «Уроки Голокосту. Спроби осмислення», «Чому євреї? Антиєврейська традиція в європейській культурі».

Родзинкою власне всього семінару стали три виставки, які експонувалися у Тернопільському художньому музеї і були привезені Інститутом Юдаїки: «Анна Франк. Урок історії», «Джерела толерантності», «Голодомор, Голокост, ГУЛаг. Три трагедії на українській землі в ХХ столітті».

Подальший план співпраці освітян області з Інститутом є таким: впродовж наступних трьох тижнів до Тернополя вирушатимуть учні шкіл області і навчатимуться ставати гідами даних трьох виставок. Згодом експозиції «вирушать» таким маршрутом: Тернопіль, Кременець, Копичинці, Чортків, Скала-Подільська, Заліщики, Бережани. Даний проект діятиме на теренах Тернопільщини до вересня 2019 року.

Відрадно, що наше селище, яке спочатку не входило в маршрут даного проекту, все ж зможе побачити дані матеріали, а наші учні спробують себе в такому цікавому форматі як екскурсоводи.

Отож, уособлюймо історію, завдяки цьому можна донести до наших громадян правду про найконтраверсійніші чи найболючіші теми! Можливо, це і є шлях до народження критичного мислення, а отже до створення громадянського суспільства.

 

Вам нравится этот материал? Поделитесь им с друзьями!