Проект "Виховання толерантності та протидія дискримінації..." продовжує работу. Відгуки гідів

Проект "Виховання толерантності та протидія дискримінації в рамках українського суспільства шляхом вивчення єврейської історії та культури", якій був підготовлений Інститутом юдаїки за сприяння Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Нідерландів продовжує роботу.

На даний час завершена робота в Миколаївській області і завершується робота в Тернопільській області.

10 – 11 травня відбувся заключний семінар для гідів Миколаївської області.

Починаємо публікувати відгуки гідів.

 

***

Я працювала гідом на виставці Анна Франк урок історії. Коли я вперше почула історію про цю дівчинку,  я була вражена тим, що пережила ця дівчинка. Я зрозуміла, що повинна донести історію життя цієї дівчинки до кожного хто прийде на екскурсію. Коли я вела екскурсію в моїй школі то всі учні та відвідуючі з тривогою слухали екскурсію. Кожен раз коли я вела екскурсію я по-новому переживала тривогу і біль Анни Франк. Відвідувачі екскурсії дуже дякували, що ми розповіли історію про дівчинку, яку вони зможуть пронести через життя. Тому і я сама після екскурсії зрозуміла, що слід цінувати кожну хвилину життя і ті цінні хвилини проведені разом з рідними, друзями та близькими.

Карина Хапун

 

***

Я працювала гідом на виставці "Анна Франк , урок історії "
Розповідаючи про життя цієї дівчинки, я начебто пережила сама її історію . В очах слухачив  я бачила, сльози, переживання, тривогу, вони слухали з задоволенням , задавали дуже багато цікавих питань. Мені було приємно що вони захопились цим! До нашої школи приїжали ще шість шкіл, дні виставки були надзвичайно шалені, я та мої гіди спочатку хвилювались бачивши велику кількість слухачів , але бачивши захоплення в очах ми відразу про все забували, все проходило чудово!
Я дуже сподіваюсь, що донесла багато корисної інформації дітям та дорослим які були на нашій  виставці! Мене надихнули ці курси, можливо в майбутньому я пов'яжу своє життя з екскурсією! Дякую Вам за навчання!

Анна                                                                   

 

***

Я працювала гідом на виставці "Анна Франк, урок історії".Під час цієї праці я зрозуміла що також хочу працювати у цьому напрямі. Під час навчання у мене появилось багато нових друзів та знайомих з якими мені було приємно спілкуватись. Також дізналась багато нового про минулі часи нашого світу, і це мене дуже зацікавило. Коли  я розповідала про життя цієї дівчини я наче побувала в ті часи, під час моєї розповіді всі слухачі уважно слухали та навіть бачила на очах у них сльози. Коли ведеш виставку, а тебе уважно слухають хочеться розповідати та розповідати. Але після проведення цієї виставки я також зробила для себе небагато висновків, що треба поважати та цінити людське життя, не треба воювати та ставитись до всіх вороже, всі люди одинакові чи то євреї, чи то українці, росіяни, молдовани. І я б хотіла щоб всі всі це розуміли та пам'ятали перед тим як робити якісь важливі рішення. Я сподіваюсь що я донесла цю тему до дітей та людей які були присутні на моїй виставці, і сподіваюсь , шо вони всі будуть пам'ятали історію цієї дівчини та ніколи не будуть повторювати помилок тогочасної влади! Я хочу подякувати Вам за цю дуже цікаву та корисну інформацію.

Ка рri

 

***

Я працювала гідом на виставці "Анна Франк – урок історії ".

На виставці я дізналася багато цікавої інформації для себе і розповіла своїм слухачам про цю дівчину . Діти та дорослі проникли моєю розповіддю і відчули ті переживання що пережила Анна та і я сама ніби відчула ті переживання що і Анна . До нашої школи приїжали всі охочі слухачі , працівники школи , учні школи , діти з інших шкіл . На виставці я знайшла собі нових друзів . Я сподіваюся що моя розповідь надихнула моїх слухачів бути не байдужими до інших людей , допомагитм в тяжкій хвилині як це робила Міп Гіс . Дякую вам за навчання і я  сподіваюся що ми з вами щє зустрінемося.

Ілона

 

***

Після виставки Анни Франк, я взяла багато нового та важливого для себе. Мені це допомогло в моїх подальших досягненнях. Насамперед, в турнірі юних істориків. Нові знання дали змогу мені краще розглядати питання на історичну тематику.
На уроках у школі я була активнішою, ніж раніше. Давала точні та короткі відповіді, які розкривали суть питання.
Що стосується мене, то я стала не такою сором'язливо, ніж раніше. Зараз я вільно розмовляю з людьми.

Ольга

 

***

Я была гидом выставки "Анна Франк. Урок истории" После экскурсии у меня остались только позитивные эмоции. Опыт и знание которые я получила как и вовремя тренингов, как и вовремя экскурсии. Узнать много  информации о истории и прошлом своей страны это очень познавательно и полезно. Общение с людьми, с которыми я познакомилась, пошло только на пользу и я нашла новых друзей. Экскурсии открыли историю с другой стороны, я поменяла отношение к самим экскурсиям. Раньше я считала их скучными и не интересными, но я поняла какой это большой труд и насколько это может быть интересным. Я действительно очень благодарна за такой чудесный опыт и такое время проведение вместе с такой прекрасной компанией.

Маргарита

 

***

Я працював над виставкою Анна Франк.Урок Історії
Працювати над виставкою мені сподобалось. Особливо, коли я розповідав і діти із захопленням дивувалися тому, що я розповідав(Особливо історія Міп Гіс). Мене це приємно вразило. Також я дуже здивувався коли, закінчивши розповідь, у декого з дорослих слухачів з'явилися сльози на очах.Мене це дуже вразило, адже це означало, що я зміг донести історію Анни Франк до людей. З деким з моїх слухачів з іншої школи я почав спілкуватися. І взагалі це був дуже приємний досвід в моєму житті.

Сергій

 

***

Я, Змієвська Лілія, працювала екскурсоводом на тему "Анна Франк. Урок історії". Це мій перший досвід на такому рівні. Я дізналась дуже багато про Другу світову війну і зрозуміла що у кожних ситуаціях потрібно залишатись людиною.

 

***

Я, Мельничук Владислава, була екскурсоводом на виставці "Анна Франк.Урок історії". Це був мій дебют у ролі екскурсовода на такому рівні. Я отримала багато досвіду, який потім допоможе мені у моїй майбутній професії-журналістиці. Після цієї екскурсії я більше почала цінувати своє життя. Дуже дякую за ці уроки.

 

***

Я була гідом на виставці Анна Франк, пам‘ятаю всі ці хвилювання ніби це було вчора. Я дуже рада, що мала змогу поділитися своїми знаннями з іншими, хоча хотілося розказати побільше, але часу було обмаль. Ці враження і емоції я не забуду ніколи.

 

***

Я була гідом на виставці Анни Франк, урок історії. Для мене було важливим донести всю інформацію правильно, щоб люди мене зрозуміли, та зробили правильні висновки.

 

***

Я працював гідом на виставці "Анна Франк-урок історії". Спочатку все здавалося дуже складним і незрозумілим, але згодом все стало набагато простіше та цікавіше. Матеріал був дуже простим в опрацюванні, історія цієї дівчинки була дуже сумна і трагічна, але це є дуже гарний урок життя для майбутніх поколінь. Я б з великим задоволенням хотів провести екскурсії на інші теми.

 

***

Я работала гидом на выставке «Анна Франк. Урок истории». Необходимость выступать перед людьми и суметь заинтересовать слушателей не были неожиданностью, однако в процессе подготовки пришлось поработать над умением акцентировать внимание на деталях, выделять основные вещи так, чтобы уложиться в выделенное время. За четыре дня я не только узнала жизненный путь Анны Франк, но и приобрела полезные навыки, которые закрепились во время проведения экскурсий. Кроме того, всё это всплывало в памяти во время работы над школьными проектами, особенно по истории.
Нельзя не отметить и новые знакомства. Не без интереса общалась со сверстниками, также заинтересованными в этой истории.
Работа гидом принесла не только пищу для размышлений, но и позволила приятно провести время в окружении ровесников.
Коломойченко Екатерина

 

***

Я работала гидом на выставке "Урок истории. Анна Франк". Я благодарна организаторам за эту прекрасную возможность попробовать себя в роли гида. С помощью курсов мы обрели новые знакомства, узнали много нового. К сожалению мы узнали жуткие факты массового уничтожение евреев, но как говорят, мы должны знать историю что бы не повторять эти ошибки в будущем.
Лиза Зайцева ученица 10 класа

 

***

Я працювала гідом на екскурсії "Анна Франк. Урок історії". Мені сподобалось проводити екскурсії, оскільки я відчувала зворотній зв'язок із слухачами, бачила зацікавленість людей в проблемі, яку я розкривала через екскурсію. Я дійсно рада, що мала можливість долучитись до цього великого проекту, привернути увагу моїх однолітків до проблем цінності життя, миру, свободи і познайомити їх і себе особисто з життям Анни Франк. Я вважаю, що дійсно важливо берегти в пам'яті такі життєві історії, щоб не повторити їх в майбутньому.
Маючи можливість проводити освітню діяльність, я відчувала, що виконую просвітницьку місію. Гімназисти дякували мені за годину, коли вони могли поринути у минульщину.
Тож, проект "Анна Франк. Урок історії" розкриває проблематику значущості життя та викриває вади суспільства і це є важливим в сучасному світі.

 

***

Я працювала екскурсоводом на екскурсії "Анна Франк" мені дуже сподобалось. Це круто, бо ти доносиш людям, а особливо молоді важливу і дуже потрібну інформацію. Важливо розуміти цю трагедію, адже ми повинні зробити висновки і повністю проникнутись в цей жах, щоб більш не робити таких помилок. Особисто мені ця виставка допомогла в спілкуванні з деякими людьми, а взагалі я зустріла дуже важливу людину для мене. Я стала менш сором'язливою і тепер можу без будь-якого страху  і сумніву висловлювати свою думку.  Багато людей висловлювали свою подяку і враження.
В цілом мені дуже сподобалось! 
Дуже дякую вам, Юлія Вікторовна, за чудові знання і новий матеріал!!!

 

***

Я правда экскурсоводом і це стало для мене неймовірним досвідом. По перше я знайшла багато знайомих завдяки цій екскурсії. Я стала більше приймати участь у різних шкільних і позашкільних заходах. Я значно підвищила свої ораторські навички. Я стала більш спокійно сприймати публіку і на раз вже напевно так третій я спокійно могла розмовляти з публікою . Також я неймовірно рада тому що я навчилася краще формувати текст щоб більш душевно його розповісти . Я розумію що мене стало цікавіше слухати. Я дуже вдячна пані Юлії що вона поділилась своїм досвідом з нами, вона дуже багато зробила для нас.
Колесніченко Дар’я

 

***

Доброго дня! Мене звати Ольга, я навчаюсь в Горохівській ЗОШ 1-3 ступенів. Я провела 3 екскурсії разом із своєю однокласницею. Найважчим для мене було проводити екскурсію для учнів старших класів, через те, що не завжди вдавалось знайти спільну мову із учнями. А ось для учнів молодших та середніх класів навпаки дуже легко, адже в них виникало дуже багато різних запитань, дуже вражали їхні емоції , а також те, як вони дякували за те, що я донесла їм цікаву інформацію.

 

***

Здравствуйте, меня зовут Мария, я провела около 20 экскурсий вместе с моими друзьями. Эта неделя экскурсий очень помогла мне почувствовать себя уверенней и перебороть свои страхи. Мне было приятно видеть что люди меня слушают и им действительно интересно. Конечно были и неприятные аспекты в лице избалованных детей, но оно того стоило. Спасибо Вам большое.

 

***

Меня зовут Оксана, я была гидом на выставке. Более всего меня поразило заинтересованность детей которые даже понятия не имели, что я хочу к ним донести. Дети хотели всё больше узнать новой информации, задавали очень интересные вопросы. Все получили большие знания, как дети так же и я. Мне это принесло большой опыт, уверенность в себе.

 

***

Здраствуйте, меня зовут Наталия.
Я работала гидом в Гороховской школе на виставке "Истоки толерантности".
Хотелось бы выразить огромную благодарность за предоставленный материал и незабываемый опыт. По правде говоря, на первой экскурсии было сложно и неуютно. Но с последующими экскурсиями я смогла расслабиться, сосредоточиться и выложиться по-полной.
В первое время ученики задавали довольно не коректные вопросы и не по теме, но из-за моего строгого тона все успокоились и внимательно слушали.
Хочу ещё раз поблагодарить за то, что помогли раскрыться перед людьми и отлично провести время.

 

***

Меня зовут Настя.
Я провела экскурсию "Истоки толерантности".
Пожалуй,  она была более важна для меня чем для тех,  кому я рассказывала именно в плане переосмысления. Раньше история была для меня сухим набором годов,  терминов и событий. Но благодаря этой экскурсии я увидела за этими цифрами настоящих людей. Словно бы какой-то период обрел свое собственное лицо в моем сознании.
Другой момент,  который сильно зацепил меня,  это непосредственно истории жизни таких людей как Григоренко и Шептицкий. Это действительно очень мотивирует,  когда видишь,  что даже в казалось бы безисходной ситуации можно поступить правильно и по совести.
В общем,  я очень благодарна организаторам этого тренинга за шанс получить такой опыт и возможность немножко измениться к лучшему.

 

***

Здравствуйте, меня зовут Ольга, я из Николаевской Общеобразовательной школы 53. Вместе с Ксенией мы провели около 25 экскурсий для детей из разных школ и возрастных категорий. Интересно было проводить экскурсии для шестых и одиннадцатых классов. Шестые задавали много вопросов и были внимательные, а одиннадцатые, опираясь на свои знания, больше понимали материал. Со всеми было одинаково легко. Даже классы, которые считаются не самыми "образцовыми", слушали очень внимательно,  а в конце благодарили и аплодировали,  что очень удивило и обрадовало. Друзья, которые учатся в математическом классе и У которых нет возможности за счет урока посмотреть экскурсию, просили рассказать что-то на перемене. Иногда мы оставались после уроков, ребята с другого конца города приезжали даже в самую непогоду. Некоторые ребята узнают в школе, некоторые здороваются даже когда я гуляю по городу. Я считаю, что эти курсы дали мне невероятный опыт как в коммуникации с другими детьми, так и в усвоении нового материала в форме своеобразной игры. Хотелось бы, чтобы в дальнейшем в наших школах информацию доносили таким же образом,  как и на этих курсах.

 

***

Добрый день Юлия, меня зовут Инна. И я работала гидом на экскурсии. Для меня было сложно донести до слушателей информацию, ведь они не сразу концентрировали внимание на выставке!!!
Я и мои коллеги, старались доступно объяснять материал...  Даже в какой-то момент, наступил азарт и рассказывать было легко и интересно.
Я надеюсь что дети которые приходили на экскурсию, вынести с неё какой-то урок.
Спасибо Вам, за такой опыт и знания.

 

***

Я - Сурина Ксения, экскурсовод по выставке "Джерела Толерантности". Я провела около 25 экскурсий. Я получила неимоверный,  просто фантастический опыт.  Ко мне приходили ученики разных возрастов и размеров.  Сначала было очень трудно,  но затем я втянулась и начала рассказывать экскурсии на одном дыхании. Большинство людей были в восторге от выставки,  така как вели ее молодые и энергичные экскурсоводы. Очень понравилось вести экскурсии 11 классу.  Они не ожидали,  что люди,  младше их по возрасту,  могут столько знать и так интересно приподносить информацию.  Я научилась общаться с людьми, научилась перетягивать внимание публики на себя.  Я стала более уверенной в себе и теперь могу выступать перед большой аудиторией. Благодарю большое за опыт,  за предподнесенные жизненные уроки.

 

***

Добрый день, меня зовут Лера. Я из города Вознесенск. Провела больше 20-ти экскурсий. Было очень много групп разных возрастных категорий. Вначале было трудно, но потом становилось легче и легче. Дети со старших классов были менее заинтересованы, задавали не так много вопросов. Были и взрослые люди(учителя), которые  задавали некорректные вопросы: "Почему именно этот человек представлен на выставке? Зачем вы рассказываете о нем? Почему он не украинец?"
Эта экскурсия помогла стать мне более уверенной в себе. Я хотела бы ещё раз проделать такой путь. Надеюсь, что в следующем году мы увидимся снова (heart).

 

***

Добрий день, надзвичайно важливий досвід для дітей. Можливість бути почутими, коли тебе сприймають, як дорослу людину з власними судженнями та розумінням тих чи інших подій у світі. Це формує певну відповідальність за те, що ти говориш і в якій аудиторії. Потрібно підбирати слова зрозумілі для тих перед ким виступаєш.

 

***

Добрий день. Мене звати Світлана. Я навчаюсь в Горохівській школі І-ІІІ ступенів. Я провела одну виставку. Справа в тому що на наше запрошення не відкликались. І я разом зі своєю однокласницею проводила екскурсію для учнів нашої школи. Це було дуже корисно більш не для них, а для мене. Я почала не боятися аудиторію. Дивитися в очі людям. Дітям сподобалось як я розповідала і це могло не радувати. Розповідаючи я згадувала всі наші уроки і головні фішки. Які знадобилися мені при проведенні екскурсію. Незабутній час в моєму житті))).

 

***

Доброго дня. Мене звати Марія, я вчусь в Привільненській загальноосвітній школі.
Провели ми дуже багато екскурсій. Хоча добиралися ми дуже тяжко кожного дня,  воно того було варте. Мені хотілось розповідати і розповідати, дуже жалкую, що все закінчілось так швидко. Вразило мене те, що наші колеги з інших екскурсій теж приходили до нас і їм справді було цікаво. Я не очікувала знайти нових друзів, з якими і зараз спілкуюсь.
Я дізналась  багато нового про людей про яких розповідала. На могилі Андрія Шептицького, який теж був на виставці як "Праведник миру" я побувала нещодавно  в Соборі Святого Юри.
Дуже дякую вам за такий величезний досвід, за те що змогла перебороти свій страх виступу і спілкуванню з людьми.

 

***

Я работал гидом на выставке Голодомор Голокост Гулаг, в городе Вознесенск. Мне очень понравилось быть гидом. Нашу выставку снимало телевидение. За это время я очень хорошо подружился с многими людьми. Самое главное что людям было интересно слушать выставку, а мне её проводить. Ещё я подчеркнул для себя интересные моменты истории

Меня зовут Евгений Пидкова

 

***

Мене звати  Теплюк Дарія, я працювала гідом на виставці «Голодомор, Голокост, ГУЛАГ» в місті Баштанка. Чесно кажучи, мене вразила зацікавленість учнів, які уважно слухали нас та задавали безліч питань. Було приємно розповідати таким слухачам все те, що відбувалося раніше в нашій країні. Незважаючи та не що, історії були трагічними, сам процес приніс масу задоволення.
Діти та дорослі які відвідали нашу виставку залиши багато позитивних відгуків.

 

***

Мене звати Вікторія Волощук, я працювала гідом на виставці "Голодомор, Голокост, ГУЛАГ". Ця виставка сподобалась усім слухачам, до нас підходили вчителя і запитували де нас цьому навчали, і ми з захопленням відповідали що нас навчила Юлія Вікторівна. Дякуємо вам за цікаву інформацію.

 

***

Я працював гідом на виставці "Голодомор, ГУЛАГ, Голокост" у м.Снігурівка Миколаївської області.
На цій виставці я розповідав про  трагедію Голодомору. Вивчений матеріал, за яким я проводив екскурсію, справив на мене велике враження. Я зробив багато висновків та навіть змінив частково своє світобачення.

Під час виступів я навчився ораторським якостям та почав розуміти психологію людей.
Мені дуже сподобався цей захід, завдяки якому я багато чого зрозумів та навчився.
Алєксеєв Павло

 

***

Практически все дети слушали внимательно. Что этому способствовало: спокойные дети или мой талант красноречия, я не знаю, но информация была воспринята достаточно неплохо, а как по мне, это главное.

Богдан Керлан

 

 

 

 

Я працював екскурсоводом на екскурсії "Голодомор, Голокост, ГУЛАГ - трагедії ХХ століття на українській землі. Злочини тоталітарного режиму проти народу та людини" в Миколаєві. Загалом, я провів дві екскурсії для учнів 10-х класів. Їх враження неможливо передати словами. Вони були шоковані страшними злочинами проти людей та усього людства, що вчинялися як у Нацистській Німеччині, так і в Радянському Союзі. Я сподіваюся, що подібні дії більше ніколи не повториться, і саме в цьому полягала мета моєї роботи - зробити так, щоб у майбутньому людство не припускалися таких страшних помилок.

 

 

https://www.viber.com/invite/8b2b7a656ba24f942d65fb391f26d53fca179b46f6b4006d1e8b0012866c6bff/4

 

Доброе день. Я, Никита Онищенко, работал гидом на экскурсии «Голодомор, Голокост, Гулаг». Эта экскурсия дала мне много полезной и интересной информации, опыт, полученный во время этой работы, позволил мне перестать бояться большую публику и свободно выражать свои мысли. Я очень рад и благодарен за предоставленную возможность быть частью такого мероприятия.

 

 

Я Денис Ботезат працював екскурсоводом  з теми про три страшні трагедії на території України - Голодомор, Голокост, Гулаг. Я вважаю що українській нації протрібно знати про всі сторінки її історії, навіть про ці страшні події. Мене вразило те, що навіть учні одинацятого класу не знали про ці події в нашій історії.

                                                                                                              Ps. Проводив екскурсії в м. Баштанці

 

Меня зовут Марченко Александр, я из 41 николаевской гимназии.
Я работал гидом на выставке  "Голодомор, Голокост, ГУЛАГ  - трагедії ХХ століття на українських землях" в г. Николаеве. Больше всего меня впечатлили 2 момента: во время подготовки и во время проведения экскурсии.
1.  Во время подготовки к экскурсии очень впечатлило отношение немцев именно в период 2-й мировой войны на украинских землях, не смотря на то, что большинство этих фактов я знал, глубина этой жестокости действительно меня впечатлила.
2. Во время самой экскурсии и после неё очень впечатляли глаза детей, которые очень четко отображали душу этих детей - у меня получилось затронуть их до самой глубины души, а они в свою очередь переняли эти истории, и пропустили через себя. И это, по моему мнению - бесценно. Поэтому спасибо большое вам за эту прекрасную возможность.

 

Меня зовут Арина. Я провела 3 экскурсии. Интересно, что чем больше человек повествует, тем больше осознает всю суть информации. Безусловно, удивляют личности представленные в программе и я считаю счастьем то, что сейчас мы можем свободно говорить о совершенно разных людях. Каждый гость экскурсии вынес для себя информацию, которая для него оказалась самой важной и наиболее запоминающейся. Я считаю, что важно проводить подобные проекты, поскольку в мире, где в свободном доступе существуют гигабайты информации, нужно находить ту, которая окажется действительно полезной и повлияет на наше сознание.

 

 

 
 

Вам нравится этот материал? Поделитесь им с друзьями!