Михайло Андрусяк. Я зрозумів життя людей в тогочасному суспільстві, їх битву за життя та цінності
Інститут юдаїки завершує проект "Виховання толерантності та протидія дискримінації в рамках українського суспільства, шляхом вивчення єврейської історії та культури", підготовлений Інститутом юдаїки за сприяння Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Нідерландів та Благодійного фонду "Дар".
Демонстрація трьох виставок: «Анна Франк. Урок історії », « Джерела толерантності» та « Голодомор, Голокост, ГУЛАГ - три трагедії на українській землі в ХХ столітті. Тоталітарній режим проти народу та людини» відбувалась в 15 містах України. Працювало понад 185 школярів-гідів. Ми продовжуємо публікувати їх враження.
----------------------------
Михайло Андрусяк.
Я працював гідом на виставці «ГОЛОДОМОР, ГОЛОКОСТ, ГУЛАГ – трагедії ХХ століття на українській землі» в місті Івано-Франківську.
Під час робочого процесу я дізнався надзвичайно багато інформації. Я зрозумів життя людей в тогочасному суспільстві, їх битву за життя та цінності. Я намагався достукатися до сердець та донести інформацію своїм одноліткам та молодшому поколінню. В ХХ столітті на нашій землі було пролито чимало крові і кожен громадянин повинен знати ці жахливі історії свого народу. Ця виставка не тільки змогла дати великий багаж знань, але й дала багато можливостей. Одна із можливостей – це розвинути та вдосконалити свої комунікаційні дані .
Загалом я провів близько 6 екскурсій для різної вікової категорії. З публікою не виникало жодних проблем, я намагався приділити усім час та увагу, а людям, в яких виникали конкретні питання намагався відповісти. Кожен охочий зміг залишити свій відгук про відвідану ними виставку .
Я задоволений навчанням та роботою над цією виставкою. Мене надихнула ця тема та дала мені нові емоції та бачення на світ. Я зрозумів, що потрібно цінувати кожну хвилину свого життя та все, що нам дано.
Я хочу щиро подякувати людям , які дають такі можливості. Зокрема, Інституту Юдаїки та Юлії Смілянській.
.