Культурний обмін як шлях до порозуміння разом з Бориспільською громадою

Весну ми зустрічали разом з діалогом з Бориспільською громадою - у теплій спільноті.

День під кодовою назвою "Культурний обмін як шлях до порозуміння" бувнаповнений і різноманітними думками, і фізичними згадками пам'яті, і театральними уривками та музичними репризами.

"Узнать, чтобы полюбить", - зацитувала Анну Франк співорганізатор заходу Юлія Смілянська, директор Інституту юдаїки. Так і ми пробували зрозуміти, як нам краще пізнати один одного, а особливо у вимірі двох культур - єврейського народу та українського.

Сьогодні громада може побачити і живе свідчення пам'яті - у сквері на вул. Ватутіна, який силами міської влади та за розробки та ініціативи голови ГО "Зодчий" Бориса Шапіро, зберіг у собі і згадку про єврейські поховання у символічному камінні, і дарував новий простір для відпочинку.

Потім на містян чекали розповіді про діалоги та змішані культури, уривок зі спектаклю "Тев'є-Тевель" у виконанні народного артиста Петра Панчука, і музичні роздуми піаніста та композитора Олександра Саратського.

Особлива радість, що у спадок від проекту для міста залишаться не лише спогади, а й цінні книги - від видавництва Дух і Літера та "АДЕФ", які презентували і бібліотеці, і у колекції громади.

На десерт залишили неймовірну бесіду про шляхи до мрії, які призвели до побудови Ізраїля і про те, як ми самі можемо створити простір своїми зусиллями - за участі Юлії Смілянської. А на десерт - прекрасний концерт від Міті Герасимова, засновника "Pushkin Klezmer Band" у фестклабі "Dr. Pub".

"Не біймося відмінностей, а будьмо як брати: хай і сперечаємось, але завжди знаходимо шляхи до порозуміння", - підкреслив о. Ігор Шабан, протоєрей УГКЦ.

Дякуємо нашим організаторам - Борис Шапіро (Борис Шапиро) та Юлії Смілянській за цей неймовірний день! Дякуємо всім, хто долучився і поділився своїми думками та розділив нашу радість від

 

Вам нравится этот материал? Поделитесь им с друзьями!