Роботу проекту “Виховання толерантності та протидія дискримінації в рамках українського суспільства шляхом вивчення єврейської історії та культури” розпочато

Інститут Юдаїки при підтримці Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Нідерландів проводить проект «Виховання толерантності та протидія дискримінації в рамках українського суспільства шляхом вивчення єврейської історії та культури».

Перший етап проходив на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Проект базується на виставках «Голодомор, Голокост, ГУЛаг –  три трагедії на українській землі в ХХ столітті. Тоталітарний режим проти народу і людини», «Анна Франк. Уроки історії» та «Джерела толерантності».

Виставки містять документи, фотографії, спогади очевидців та інші матеріали, пов'язані з трьома наймасштабнішими трагедіями ХХ століття.

На семінарі для вчителів

У трьохденному освітньому семінарі для вчителів «Уроки трагедій ХХ століття на українській землі. Спроби осмислення. Виставка, як освітній інструмент» взяли участь 30 педагогів шкіл Миколаєва і області.

Далі на трьох 4-денніх семінарах три групи школярів знайомилися з виставками та вчилися майстерності екскурсовода.

Всі семінари пройшли в теплій, творчої, надихаючій обстановці.

Благодійний центр «Дар» та Канадійський благодійний фонд «Українсько-єврейська зустріч» забеспечили учасників семінарів чудовими книжками, які допоможуть школярам готуватися до екскурсій, а вчителям – працювати на уроках зі складними питаннями, що стосуються трагедій ХХ століття на українській землі.

Зараз вже почалася демонстрація виставок та робота 65 школярів-гідів  у школах Миколаївської області, а вже в січні 2019 року всі, хто проживає в Баштанському районі Миколаївської області, зможе ознайомитися з трьома виставками, які будуть розміщені в районному Будинку культури. Екскурсії проводитимуть учні-гіди Баштанської ЗОШ I-III ст.№1 та гімназії №2.

Робота з виставкою «Голодомор, Голокост, ГУЛаг –  три трагедії на українській землі в ХХ столітті. Тоталітарний режим проти народу і людини»

 

«Моїм учням дуже подобається брати участь в цьому проекті. Діти в захваті і від самого заходу і від Юлії Смілянської», – зазначає в коментарі на сторінці в ФБ вчитель Катерина Данилова.

 

Вам нравится этот материал? Поделитесь им с друзьями!