Реалізація проекту «Виховання толерантності та протидія дискримінації в рамках українського суспільства, шляхом вивчення єврейської історії та культури»

Виховання толерантності та протидія дискримінації в рамках українського суспільства, шляхом вивчення єврейської історії та культури.
Проект підготовлен за сприяння Фонду прав людини 
Міністерства закордонних справ Нідерландів

 

Проект базується на виставках «Голодомор, Голокост, ГУЛаг –  три трагедії на українській землі в ХХ столітті. Тоталітарний режим проти народу і людини», «Анна Франк. Уроки історії» та «Джерела толерантності», які містять документи, фотографії, спогади очевидців та інші матеріали, пов'язані з трьома наймасштабнішими трагедіями ХХ століття. Проект вже був з успіхом проведений в Миколаївській та Тернопільскій областях. Він високо оцінений педагогами, учнями, батьками.

У Івано-Франківській області заплановано провести освітній семінар для вчителів  «Уроки трагедій ХХ століття на українській землі. Спроби осмислення. Виставка, як освітній інструмент», серію семінарів та тренінгів для школярів гідів. Після цього виставки відправляться в подорож по школах шести міст Івано-Франківської області, а юні гіди проводитимуть екскурсій для своїх однолітків, батьків, вчителів і іншіх мешканців їх міст.

Проектом передбачено проведення серії лекцій і практичних занять для педагогів та учнів-гідів, які поглиблять знання учасників у заданій темі, та тренінгів, спрямованих на осмислення важливості толерантності та звільнення від історичних та соціальних стереотипів. Значна увага приділяється роботі в групах, відпрацюванню ідей для подальшого впровадження матеріалів виставок у навчальний процес. Оскількі виставки коментують самі діти – учасники тренінгу, це дозволяє їм глибше засвоїти матеріал, навчитися цікаво та майстерно подавати інформацію, а також краще розуміти історію своєї Батьківщини, та вже сьогодні робити свій внесок у її розвиток.

Учасники тренінгу отримують  каталоги із матеріалами виставки «Голодомор, Голокост, ГУЛаг –  три трагедії на українській землі в ХХ столітті. Тоталітарний режим проти народу і людини» українською та англійською мовами та інші книги.

Освітній проект сприяє вихованню розуміння цінності людського життя, формуванню гуманістичних принципів побудови суспільства, зниженню рівня агресії в молодіжному середовищі.

Вивчення єврейської історії та культури на семінарах та тренінгах сприяє вихованню толерантності, формує особистості, які здатні протидіяти дискримінації в рамках українського суспільства.

 

Партнери проекту:

Інститут Юдаїки:

Івано-Франківськ  департамент освітинауки та молодіжної політики 

Благодійний центр «Дар»

 

Контакти організаторів:

Інститут Юдаїки: (050) 411 29 63 – директор Юлія Смілянська.

Благодійний фонд «Дар»:  38 044 284 12 89 - директор Валентина Подгорна

Вам нравится этот материал? Поделитесь им с друзьями!