Богдан Піндус-Пастух. Необхідно бути для слухачів цікавішим, ніж новий пост в Інстаграмі

Я, Богдан Піндус-Пастух, був гідом на виставці «Голодомор, Голокост, ГУЛаг - три трагедії на українській землі в ХХ столітті. Тоталітарний режим проти народу і людини» у місті Івано-Франківськ.

Отримані знання мені допомогли не тільки на виставці у школі, а й на проведених екскурсіях містом. Адже до Голокосту в Івано-Франківську проживало близько 20 000 євреїв, які зробили відчутний вклад у культуру міста. 

Екскурсії, проведені на виставці, дали змогу спілкуватися з аудиторією однолітків. З одного боку це давало можливість говорити з ними "їхньою мовою", однак з іншого, — необхідно бути для слухачів цікавішим, ніж новий пост в Інстаграмі. 

Картинки по запросу "выставка голодомор голокост гулаг три  дар"

Через поглиблених знань значно легше керувати таймінгом: при необхідності збільшувати темп, зосереджуючись на основних пунктах, чи навпаки, надавати змогу слухачам самим доходити до висновків. Якраз найбільше любив доходження до них, до висновків, розплутуючи всю павутину розказаних історій, фактів, розповідей очевидців, чисел. Демонструючи максимальне сягання морального дна людства, показувати, наскільки цінним є наше життя і що ми все-таки щасливі. 

 

Вам нравится этот материал? Поделитесь им с друзьями!