З 21 по 25 січня 2019 року в Снігурівському районі працювали виставки, об’єднані однією темою – «Уроки трагедії ХХ століття в сучасній Україні»

З 21 по 25 січня 2019 року в Снігурівському районі працювали виставки, об’єднані однією темою «Уроки трагедії ХХ століття в сучасній Україні».Проект проводився на базі Євгенівського навчально-виховного комплексу проходила виставка  «Анна Франк. Уроки історії».

Екскурсії проводили учні-гіди, десятикласники Гринишак Ілона, Максименко Анна, Присяжна Катерина, Стипаненко Сергій та Хапун Каріна. Юні гіди проводили екскурсію для своїх однолітків, друзів, вчителів, батьків і всіх бажаючих. Виставку відвідали учні, вчителі, батьки, працівники нашого закладу, учні нашого району -– Павлівського НВК, Василівської ЗОШ І-ІІ ст., Тамаринської ЗОШ І-ІІІ ст., Снігурівської опорної школи та учні Калинівської ЗОШ І – ІІІ ст., Бобровокутської ЗОШ І – ІІ ст. Херсонської області.

Виставка побудована на матеріалах щоденника Анни Франк, сторінки якого розкривають один із найжорстокіших етапів людської історії — геноцид євреїв. Усвоєму щоденнику 13-ти річна дівчинка протягом двох років розповідала про життя їх сім’ї — батьків Едіт та Отто Франків, старшої сестри Маргот та іншої єврейської родини ван Даанів, які переховувалися на горищі фабрики у спеціально облаштованому сховищі (його у зв’язку із масовими арештами євреїв підготували старші Франки). Щоденник цієї дівчинки зібрав спогади про їхнє спільне життя, переживання, страхи, мрії.

Емоційна розповідь учнів-гідів, їх уміння передати сторінки щоденника простої єврейської дівчинки - її життя із його проблемами, переживаннями батьків, першою закоханістю нікого не змогли залишити байдужими.

Розповідь про загиблих у жорні Голокосту, про Анну Франк та її «Щоденник», в якому відтворюється погляд дитячої свідомості, затиснутої лещатами нацистської машинерії смерті, була дуже зворушливою. Слухачі настільки проникли почутим і побаченим, що для них було тяжко зрозуміти, чому була така людиноненависницька політика геноциду, яку здійснювала гітлерівська Німеччина. Кожен із присутніх слухачів, а їх побувало більше сотні,  замислився над тим, як зменшити рівень нетерпимості і агресії в своєму оточенні, як сформувати толерантне суспільство та запобігти спалахам насилля, які приводять до трагедії.

Щоденник Анни – це урок з історії, урок, який вчить терпимості до інших націй та рас. Адже і в наш час деякі кроки цього зла проявляються практично в кожному суспільстві, майже в кожній державі є факти порушення прав людини.

Ми вчимося жити вільними і повинні пам’ятати трагічні сторінки історії задля перемоги добра і гуманізму.

Щиро дякуємо організатору виставки Юлії Смілявській, директору інституту Юдаїки, за чудовий зміст експонатів виставки, повчальну інформацію, багате наповнення експозиції, логічно побудовану екскурсію. Бажаємо всьому колективу інституту творчого злету, оптимізму, бути й надалі відданими своїй благородній справі.

Вчитель історії
Аліса Нечитайло

 

-------------------------

Враження від виставки
Учні Євгенівського НВК та жителі с.Євгенівка

«Прослухавши виставку я зрозумів, що щоденник Анни Франк має велике значення в світовій історії. Я ніби пережив те, що відчувала Анна Франк. Мені дуже сподобалася змістовна розповідь екскурсоводів, які дуже цікаво розповідали про єврейську дівчинку».

 «Відвідана виставка зворушила в пам’яті роки Великої Вітчизняної війни і події,  які відбувалися на території нашої місцевості. Зі спогадів своїх батьків знаємо про масове знищення євреїв на території с. Бобровий Кут та селище Калінінськ. Записи Анни Франк ще раз підтверджують про злочинні дії проти єврейської нації. Екскурсоводи Каріна та Ілона зуміли передати нам ті хвилювання і страх, які пережила родина Франк. Дякуємо організаторам цієї виставки.»

Учні Павлівського НВК, Василівської ЗОШ І – ІІ ст., Тамаринської ЗОШ І – ІІІ ст. та Снігурівської опорної ЗОШ

---------------------------------

Такі відгуки залишили учні Калинівського ОЗЗСО та Б-Кутської філії Калинівського ОЗЗСО Херсонської обл., а також учні опорної школи м.Снігурівки, які відвідали виставку.

«Виставка, яку ми переглянули, надзвичайно вразила мене. З експозиції, я дізналася про трагічне життя у період Другої світової війни євреїв, доля яких була вирішена за них. Усе почуте і побачене назавжди залишиться в моїй пам’яті. Адже не можна бути байдужим до людського болю і горя.»

«Велике спасибі організаторам виставки і учням, які вели екскурсію. »

«Простий та щирий виступ екскурсоводів Карини та Ілони вразив нас своєю відданістю справі, нам дуже сподобалося те, як вони доносили до слухачів інформацію про Анну Франк, про її нелегку долю, її страждання, про те, що вона пережила, і про щоденник, завдяки якому вона стала відомою. Усім сподобався цей виступ і всі слухачі уважно і пильно слухали екскурсоводів. З нетерпінням чекаємо на наступне запрошення. Дякуємо організаторам виставки.»

 

---------------------------------

Мені було дуже приємно брати участь у виставці. На мою думку бути екскурсоводом – досить відповідально! Раніше я навіть не уявляла себе в цій ролі. Але отримавши за декілька днів уроки з екскурсоводства,я зрозуміла, що це досить цікава і необхідна справа в наш час..  Моя виставка називалась « Джерела толерантності».

«Толерантність — це гармонія в різноманітті. Толерантність — пошана, ухвалення і розуміння багатої різноманітності культур миру, наших форм самовираження і способів проявів людської індивідуальності». Це визначення ми знаходимо в «Декларації принципів толерантності» ЮНЕСКО.  

Виставка присвячена відомим людям, які сповідували ідеї толерантності, - правозахисникові Петру Григоренку та українським політв’язням, педагогові Янушу Корчаку та письменникові – мандрівнику Василю Ярошенку, Митрополит Андрею Шептицькому та родині Глаголєвих, перекладачеві Миколі Лукашу та філологу Сергію Аверинцеву, дітям іви хователям міжнаціонального табору « Джерела толерантності».

Каталог виставки зацікавив підлітків, їхніх вчителів і батьків та всіх небайдужих до проблеми людяності в сучасному світі.

Кожен стенд виставки – це живе звернення до сучасників, щоб не були байдужими до історичного минулого і відповідальними за своє майбутнє.

Вам нравится этот материал? Поделитесь им с друзьями!