Стартував проект «Виховання толерантності та протидія дискримінації в українському суспільстві шляхом вивчення єврейської історії та культури»

У жовтні 2019 року  в області стартував проект «Виховання толерантності та протидія дискримінації в  українському суспільстві шляхом вивчення єврейської історії та культури».

Започаткував його  Інститут Юдаїки за сприянням Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Нідерландів та благодійного фонду «Дар».

У рамках реалізації проекту з  07.10.2019 р. до  09.10.2019 року  головний спеціаліст Департаменту освіти та науки Ігор Валько, методист ІМЦ Леся Руда , директор ЗШ №18 Дмитро Чміль  та десять вчителів  історії закладів загальної середньої освіти  взяли участь  в обласному семінарі  «Уроки трагедій ХХ століття на українській землі. Спроби осмислення. Виставка як освітній інструмент».

Трьохденний семінар  відбувся  на базі ЗШ №21 (директор Світлана Клімковська).

Педагоги  міста  прослухали змістовний курс лекцій доктора філософських наук, доцента Харківського національного  університету ім..В.Карамзіна   Олександра Філоненка про шляхи подолання насильства в українському суспільства.  Історики  стали учасниками тренінгових  заняття, які провела Юлія Смілянська, директор інституту Юдаїки.

Вона  ознайомила   присутніх  з  експозиціями   надзвичайно цікавих   виставок  про трагедії ХХ століття. Це жива історія в обличчях!  На виставці  представлені   долі людей, що опинились у вирі найстрашніших подій ХХ століття.

Наступними  кроками у реалізації  проекту – це семінари для підготовки школярів-гідів та відвідування виставок  учнями, вчителями,   батьками, журналістами, жителями міста, які проводитимуть учні-гіди.

Джерело

Вам нравится этот материал? Поделитесь им с друзьями!